Jesteś tutaj: Start / Dla rodziców

Dla rodziców

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice i Opiekunowie 

Schronisko dla Nieletnich Warszawa – Okęcie, w którym przebywają Wasze dzieci, jest placówką która zapewnia fachowe wychowanie i całodobową opiekę. W naszym Schronisku chłopcy mają możliwość ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum, zaś warsztaty szkolne przyczynią się do wyboru przyszłego zawodu. Bogata oferta resocjalizacyjna, duża liczba i różnorodność zajęć oraz kółek zainteresowań pozwala rozwijać pasje i umiejętności w wielu dziedzinach. Spotkania z ciekawymi ludźmi umożliwiają kontakt z autorytetami, ludźmi sukcesu, wskazując chłopcom konstruktywne wzorce funkcjonowania. Wolontariat w placówkach opieki i wspomagania pozwala wychowankom własnymi oczami zobaczyć konsekwencje ludzkiego cierpienia i starości. Uczestnicząc w różnorodnych wycieczkach i wyjściach poza Schronisko chłopcy mają możliwość obcowania z naturą, kulturą, sztuką i historią. Uroczystości i spotkania okolicznościowe organizowane w placówce zapoznają ich z patriotyzmem, religią. Wszelkiego rodzaju konkursy, zabawy i zawody sportowe uczą zdrowej rywalizacji bez agresji i przemocy w duchu poszanowania drugiego człowieka.

Prowadzona u nas arteterapia, dogoterapia i różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne,  zachęcają naszych wychowanków do refleksji nad własnym życiem i postępowaniem. Kadra pedagogiczna pomaga chłopcom zrozumieć siebie, w jaki sposób mogą starać się naprawić zachowanie czy relacje rodzinne.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy z kadrą pedagogiczną. Rodziców i Opiekunów zapraszamy do odwiedzania swych dzieci. W czasie odwiedzin możecie porozmawiać z Dyrekcją Schroniska, Dyrekcją Szkoły, pracownikami Zespołu Diagnostycznego, Kierownictwem Internatu i Warsztatów, nauczycielami oraz wychowawcami. W trakcie wizyty w naszej placówce, będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć miejsca, w których chłopcy uczą się, przyuczają do zawodu, uczestniczą w zajęciach i odpoczywają. 

Zapraszamy serdecznie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-09-18
Data publikacji:2016-09-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1782