Stowarzyszenie Dobra Wola

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 652), 2016-12-23

Wigilia najlepszej drużyny


POWIAT W tym roku tradycyjne spotkanie przedświąteczne Stowarzyszenia Dobra Wola miało wyjątkowy charakter. Jego honorowy prezes Kuba Zalewski, syn Jacka Zalewskiego, bez którego cała lokalna działalność organizacji na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną nie miałaby racji bytu, skończył właśnie 18 lat i mógł pochwalić się dowodem osobistym

Kuba Zalewski od urodzenia cierpi na stwardnienie guzowate – genetyczną i nieuleczalną, jak dotąd, chorobę, która powoduje u niego głębokie upośledzenie umysłowe. Jego ojciec Jacek potrafił jednak znaleźć wyjście z tej sytuacji – założył stowarzyszenie, które od 2006 roku skutecznie pomaga nie tylko Kubie, ale i integruje inne osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny. Coroczne spotkanie mikołajkowo-gwiadkowe w siedzibie starostwa powiatowego w Piasecznie łączy jednego wieczoru różnych ludzi dobrej woli – władze lokalne, służby mundurowe, duchowieństwo, ludzi kultury, sztuki i sportu. Wszyscy oni są zaproszeni, żeby wspólnie przeżywać magię świąt – podzielić się opłatkiem (poświęconym w tym roku przez księdza Henryka Gniadka z miejscowej parafii), zaśpiewać kolędy czy zasiąść przy wspólnym stole.
Tu nie ma długich, patetycznych przemów. Jest za to niezwykły nastrój i... Święty Mikołaj, który pojawia się nagle niespodziewanie w towarzystwie swojego czarnego renifera, spiesząc z prezentami dla wszystkich osób niepełnosprawnych. Opiekunom zostały również rozdane ankiety dotyczące potrzeb mieszkaniowych osób niepełnosprawnych intelektualnie, które mają być wypełnione i trafić do Dobrej Woli do końca roku.
- Przy okazji spotkania wielu osobom należą się serdeczne podziękowania – mówi Jacek Zalewski, prezes Stowarzyszenia Dobra Wola. - Dziękujemy i życzymy wesołych świąt Hotelowi Poniatowski za pierogi, Restauracji Puławska 4 za kapustę z grzybami, księdzu Andrzejowi Krynickiemu za opiekę duchową i opłatki, gminie Piaseczno za paczki od Św. Mikołaja, starostwu za salę, sałatki, współorganizację, Danucie Mroczek za barszcz czerwony, wolontariuszom z Mrokowa, Łaz i chłopcom ze Schroniska Młodzieżowego na Okęciu za dekorowanie sali i inne prace porządkowo-opiekuńcze nad gośćmi. Dziękuję także służbom mundurowym za galową obecność i wszystkim ludziom, bo najlepsza drużyna to Drużyna Dobrej Woli.

Grzegorz Tylec

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-12-31
Data publikacji:2016-12-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Krzysztof Bartnicki
Liczba odwiedzin:1880